Załóż bloga   Zaloguj sięmalowaniegrzejnika

Jak pomalować grzejnik w mieszkaniu?

farby | 31 Maj, 2017 07:11

alt

Stare i zniszczone kaloryfery to zmora zwłaszcza w dużych miastach, na osiedlach, które budowane były w czasach świetności poprzedniego systemu gospodarczego. Kaloryfery w mieszkaniach zazwyczaj przysłania jakiś mebel czy firanka i nie rzucają się one w pierwszej chwili w oczy. Jednak od czasu do czasu warto włożyć trochę wysiłku w pomalowanie grzejnika. Co prawda odrapana farba nie ma wpływu na jego funkcjonowanie, jednak świeżo pomalowany kaloryfer będzie wyglądał o wiele bardziej estetycznie.

Kiedy malować grzejnik w mieszkaniu?

Pierwszą i podstawową zasadą przy planowaniu malowania grzejnika jest to, że proces ten powinien być zaplanowany na okres poza sezonem grzewczym, czyli mniej więcej od początku czerwca do końca września. Dokładne pomalowanie grzejnika wymaga jego uprzedniego demontażu, dlatego w rurach nie może znajdować się woda. Oczywiście, malując jedynie powierzchniowo, można odrestaurować grzejnik bez konieczności jego ściągania ze ściany, jednak w takim przypadku występuje dosyć duże prawdopodobieństwo tego, że farba na powierzchni grzejnika zostanie rozprowadzona niezbyt równomiernie.

Jaka farbę do grzejnika wybrać?

Wybór farby do pomalowania grzejnika może być dosyć trudny, zwłaszcza dla osoby, która ma zerowe doświadczenie przy remontach. Nie ma co kupować produktów w ciemno - zawsze warto przed zakupem zapoznać się z opiniami użytkowników na forach internetowych. Dobrą radą może służyć również personel sklepu z farbami. To, jaka farba do grzejników będzie najlepsza zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, kluczowe znaczenie w tym aspekcie odgrywa rodzaj materiały z jakiego jest wykonany grzejnik.

Przygotowanie i malowanie grzejnika

Przed pomalowaniem grzejnika, uprzednio należy go dokładnie odczyścić z pozostałości wcześniejszych warstw farby. Można to zrobić mechanicznie, przy użyciu papieru ściernego bądź chemicznie - z zastosowaniem specjalistycznych rozpuszczalników. Do malowania kaloryfera najlepsze będą wąskie pędzle o długim ale twardym włosiu.

Zobacz też: http://nobiles.pl/produkty/metal/nobiles-grzejniki/

 

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki